Poděkování hejtmana

Poděkování hejtmana 2018Poděkování hejtmana 2017Poděkování hejtmana 2016

úterý, říjen 22, 2019

Vyhledávání

Jana JAROŠOVÁ – absolventka 2008

Po ukončení studia pracovala v Nízkoprahovém centru pro děti a mládež, poté odborný pracovník vzdělávání ve vzdělávací agentuře (práce s nezaměstnanými klienty); referent odboru sociálních věcí na Městském úřadu.

1. Zamyslete se, prosím, nad tím, čím bylo pro Vás studium na SVOŠS "jiné"?

Studium na VOŠ pro mě bylo jiné především proto, že jsem najednou po 8 letech na všeobecném gymnáziu měla předměty, u kterých jsem věděla, že mi k něčemu budou. Pro vyučující jsem byla osobou s tváří a jménem, nejen šestimístné „UČO“...

2. V čem zpětně vidíte největší přínos studia na SVOŠS Jihlava?

Největší přínos vidím v množství praxe a důrazu na jazyky a počítačovou gramotnost. Sice mě to v dobách studia dost „prudilo“, pořád poslouchat, jak je to důležité, ale zpětně vidím, že to tak bylo. Určitě vidím jako velký přínos i to, že nás učili lidé z praxe, kteří nebyli chodícími knihami a jejich jména nemusela být nutně „obtěžkána“ množstvím titulů. Tito lidé mají tvořit obor, tito lidé jsou v kontaktu s realitou! Při magisterském studiu sociální práce na vyhlášené VŠ jsem se mnohokrát setkala s tím, že ti, kteří nás učili, nám předávali naprosto zcestné informace, na hony vzdálené skutečné realitě. Jen tak mimochodem – na magisterské studium jsem se dostala bez problémů na základě znalostí z VOŠ! Velké plus bylo také množství absolvované praxe napříč všemi cílovými skupinami. Z pozice vedoucího sociální služby jsem se setkala s tím, že absolventi magisterského (!!!) studia neměli reálně nikdy praxi a neuměli jednat s klientem!

3. Uveďte, prosím, co pro Vás bylo v rámci studia nejnáročnější?

Udržet si potřebné procento odchozených hodin :-) Z předmětů – sociální politika. Pravidelně psát deník dlouhodobého případu tak, aby to mělo hlavu a patu.