neděle, duben 22, 2018

Vyhledávání

Jak nás vidí absolventi

Vždy za tři roky se dotazujeme absolventů, jak se zpětně dívají na své studium, jak hodnotí svoji přípravu na povolání a jak se uplatnili na trhu práce. Tyto údaje zjišťujeme formou zadaného tématu absolventských prací, které si mohou studenti vybrat.

 

V roce 2014 si vybraly téma absolventské práce Hodnocení SVOŠS Jihlava absolventskými ročníky 2010, 2011, 2012 studentky (dnes již diplomované specialistky)
Tereza Coufalová, DiS.: Hodnocení absolventů denního studia
Tereza Žatečková, DiS.: Hodnocení absolventů dálkového studia
(Obě práce byly úspěšně obhájeny při Absolutoriu v červnu 2014)

 

Výběr textů, tabulek, grafů a také vzkazů absolventů z empirických částí z obou těchto absolventských prací ke stažení:

Hodnocení absolventů denního studia | Hodnocení dálkové formy studia

 

Ze vzkazů absolventů denního studia:

"Děkuji za vše, co jste mě naučili. Povídala jsem si s mými vrstevníky, co studovali jinde a oproti nim byla naše škola docela makačka a je vidět, že ještě stále některým záleží na tom, abychom byli vzdělaní…“ (absolventka DiS. 2011)


Ze vzkazů absolventů dálkového studia:
"Pedagogickou fakultu jsem vystudoval před vyšší odbornou školou, obory jsou neporovnatelné, obecně lze sdělit k dotazníku důležitou věc, studium na vyšší odborné škole v Jihlavě je v obecné rovině mezi lidmi velmi ceněno, do své práce klidně uveďte, že DiS. z Jihlavy má v neoficiální rovině větší váhu, než Bc. z kteréhokoliv jiného institutu (a toto platí i v některých případech i pro získaný titul Mgr.)“ (absolvent, Mgr. DiS. 2010)