Poděkování hejtmana

Držitel ceny hejtmana 2020–21 Držitel ceny hejtmana 2019 Poděkování hejtmana 2018 Poděkování hejtmana 2017
pondělí, září 26, 2022

Vyhledávání

Lucie KOPEČKOVÁ – absolventka 2015

Po ukončení studia pracovala od července 2015 v příspěvkové organizace Kraje Vysočina – Domova Jeřabina Pelhřimov, kde v současné době pracuje na pozici sociální pracovník a zástupce ředitele.

1. Zamyslete se, prosím, nad tím, čím bylo pro Vás studium na SVOŠS "jiné"?

Studium na SVOŠS dnes vidím jako nejlepší volbu vzdělání sociálního pracovníka. Škola nabízí individuální přístup ke každému studentovi a zvládne perfektně každého, kdo chce připravit na povolání sociálního pracovníka, zejména množstvím praxe a praktických forem vyučování. Během studia jsem se seznámila osobně s množstvím zařízení, které poskytují sociální služby nejen v Kraji Vysočina nebo hlavním městě Praze, ale také v Rakousku či Velké Británii. Ve svém profesním živote často těžím ze znalostí, ale také zkušeností, které mi studium přineslo. Studium nebylo stejnotvaré jako na jiných terciálních školách, ale neslo s sebou získání mnoha zkušeností, které v některých případech ani profesní život neumožní.


2. V čem zpětně vidíte největší přínos studia na SVOŠS Jihlava?

Během tří let studia mi škola umožnila projít vysoké množství zařízení praxe, které poskytují služby romskému etniku, drogově závislým, mentálně postiženým, osobám bez domova a jiným. Právě díky tomu jsem si byla schopná udělat vlastní pohled na činnost jednotlivých zařízení a vybrat si práci s cílovou skupinou mně nejbližší.


3. Uveďte, prosím, co pro Vás bylo v rámci studia nejnáročnější?

Nejnáročnější během studia bylo absolvování zejména druhého ročníku, kde se studenti učí pracovat v projektových skupinách, které jsou součástí praxe, zároveň jsme se ale věnovali dlouhodobému kamarádovi, kterému jsem věnovala čas minimálně jednou týdně. Tudíž celý druhý ročník je značně zaměřen na praxi, kterou ale každý student po absolvování dokáže uplatnit.

Jsem velice ráda, že jsem absolventskou této školy, která mě zvládla připravit na uplatnění na trhu práce a přinesla mi daleko jednodušší vstup do zaměstnání, proto ji často doporučuji svým známým, příbuzným, ale i kolegům zejména pro kvalitní dodělání vzdělání i během zaměstnání.

Uložit
Uživatelské nastavení cookies
Na naší stránce používáme cookies, abychom zajistili nejlepší uživatelský komfort. Pokud je zakážete, některé části webu nemusí fungovat správně.
Povolit vše
Zakázat vše
Přečíst si víc
Marketingové
youtube.com
Souhlasím
Zakázat