Poděkování hejtmana

Držitel ceny hejtmana 2020–21 Držitel ceny hejtmana 2019 Poděkování hejtmana 2018 Poděkování hejtmana 2017
pondělí, září 26, 2022

Vyhledávání

Erika VOLAVKOVÁ – absolventka 2005

Po ukončení studia pracovala:

2005 – 2008 – TyfloCentrum Jihlava, o. p. s. (poskytovatel sociálních služeb pro cílovou skupinu osob se zrakovým a kombinovaným postižením), sociální pracovník, ředitel

2008 – dosud – Krajský úřad Kraje Vysočina, odbor sociálních věcí, úředník na úseku střednědobého plánování rozvoje sociálních služeb

1. Zamyslete se, prosím, nad tím, čím bylo pro Vás studium na SVOŠS "jiné"?

Díky studiu na vysoké škole mám srovnání, ve kterém jednoznačně vítězí SVOŠS. Nechci říci, že bych se při studiu na vysoké škole ničemu nenaučila, už jen proto, že obor byl trochu odlišný klasické sociální práci, nicméně zodpovědně mohu říci, že SVOŠS mě zcela jinak připravila „do terénu“. Díky rozsáhlé praxi, exkurzím, kontaktu s nejrůznějšími cílovými skupinami, tím, jak jsem odcházela ze školy nastavená, bylo v podstatě velmi jednoduché naskočit do praxe. Jiný je tedy přístup školy k celému procesu vzdělávání, kdy ze školy chodí lidé připravení na skutečnou sociální práci, dobře vybavení i teoretickými znalostmi, ale nejvíce vyzvedávám zkušenosti praktické, kterých se mi díky škole dostalo.


2. V čem zpětně vidíte největší přínos studia na SVOŠS Jihlava?

Odpověď se částečně kryje s předešlou. Po absolutoriu jsem neměla problém sehnat zaměstnání v oboru. Škola má, jak se domnívám, prestiž a jistou záruku „kvalitního pracovníka“. Díky praxi na škole nebyl problém zorientovat se v práci s nejrůznějšími cílovými skupinami. Ze své zkušenosti mohu říci, že škola mi dala velmi dobrý a kvalitní základ a praxí se člověk už učil další specifika a požadavky konkrétního zaměstnání. Ale ze školy jsem odcházela vybavena kvalitně jak dovednostmi, tak nastavením.


3. Uveďte, prosím, co pro Vás bylo v rámci studia nejnáročnější?

Domnívám se, že škola není vhodná pro toho, kdo si myslí, že získá „nějaké vzdělání“ a nejde mu o obor jako takový. Pro mě osobně to bylo spíše plus, protože jsem na školu šla s tím, že je to činnost, které se skutečně chci věnovat. Ale pro člověka, který „to nemyslí vážně“ se domnívám, že studium může být skutečně náročné. Pokud ale student chce tento obor opravdově a chce se mu věnovat, pak je to studium a praxe, které ho naučí a poučí, o čem práce v sociální oblasti je.

Uložit
Uživatelské nastavení cookies
Na naší stránce používáme cookies, abychom zajistili nejlepší uživatelský komfort. Pokud je zakážete, některé části webu nemusí fungovat správně.
Povolit vše
Zakázat vše
Přečíst si víc
Marketingové
youtube.com
Souhlasím
Zakázat